Orlické hory se již před mnoha lety staly významnou konkurencí Krkonoším, Jeseníkům, Beskydům či Šumavě, co se týče lyžařského vyžití. Je to pohoří zdánlivě v zákrytu lesku krkonošských letovisek, jako je Špindlerův Mlýn či Pec pod Sněžkou, ovšem skutečně jen zdánlivě, protože si majitelé tamních lyžařských areálů dobře uvědomují, jak důležité je mít upravené tratě, důkladně vysněžené technickým sněhem (pokud nepadá ten přírodní), a jak zásadní je udržet ceny na uzdě a mít pro návštěvníky připravené i zázemí v podobě skiservisů, půjčoven vybavení, skibarů, restaurací, kaváren, cukráren a dalších míst, kde lze spočinout po lyžování.
Velmi důležité je i vyžití pro děti, lyžařské školy a školičky a samozřejmě i obslužná technika, zejména lanové sedačkové dráhy.
Červená voda SKI se stala pojmem již dávno, jezdí sem lyžovat i Jaromír Jágr, který si oblíbil extrémně dlouhou sjezdovku Mlýnice, o délce přesahující dva kilometry. V České republice patří k nejdelším, i když se samozřejmě žádná naše sjezdovka nemůže rovnat alpským velikánům. Přece jen je ale něco jiného sjíždět v lesním průseku dvoukilometrovou trať, než se sklouznout na sotva třetinové délce a v tom nejlepším muset přestat a nasednout na lanovku ve snaze si ten krátký úsek alespoň znovu zopakovat. Lyžování na dlouhých sjezdovkách si právě tady, ve SKI Červená Voda, dokonale vychutnáte, a za slunečného počasí s prachovým sněhem je tu skutečně nádherně.
Areál je vybudován na svazích Bukové hory a je spojen se skiareálem v Čenkovicích, výhodou je, že pro oba areály platí společné skipasy a vy se pak můžete rozhodnout, kterou stranu Bukové hory budete brázdit. Je tu k dispozici několik sjezdovek různých obtížností a mohou si tu bezpečně zalyžovat i začátečníci. Jediné, co potřebujete, je „vychytat“ to správné lyžařské počasí a sněhové podmínky.