Když s vámi vyrůstá hyperaktivní dítě, je to vždy nápor nejen pro něj, ale i pro celý zbytek rodiny.
Máme doma hyperaktivní děti
Hyperkativita je známkou zdravotních problémů s mnoha příčinami a není snadné tyto případy efektivně léčit. Obvykle je to běh na dlouhou trať a vyžaduje trpělivost a pravidelné konzultace s odborníky. My bychom vám ovšem rádi poradili, jak takovým ratolestem dopřát doma krásné prostředí a zároveň bezpečné a pohodové.
Nespoléhejte na moderní podlahové krytiny – příliš aktivní děti jsou neposedné a mohou si způsobit pohmožděniny pádem na tvrdé povrchy, což je nejvíce markantní právě na podlaze. V dětském pokoji proto raději vyměňte moderní plovoucí lamino nebo keramickou či kamennou dlažbu za měkký koberec, vypodložený kročejovou filcovou či syntetickou vrstvou.
Zabezpečujte ostré hrany a rohy – nábytek do dětského pokoje pro hyperaktivní děti by měl být koncipován tak, aby se zabránilo úrazům o ostré předměty a hrany či rohy nábytku. Nevhodné jsou např. desky z dřevotřísky potažené dýhou, kde se se zaoblenými hranami prakticky nesetkáte. Nábytek z masivu mívá takové úpravy poměrně často a navíc jej lze přizpůsobit u truhláře přímo podle vašich požadavků. Vyhýbat byste se měli také sklu, a pokud na něm trváte, mělo by být alespoň tvrzené.
Vsaďte na sedací pytle pro děti – nežli dřevěné židle a sedáky či opěradla, to raději sedací vak. Klidně může být větších rozměrů, např. model Duo, kam děti zapadnou celým tělem, a může posloužit i na hraní. Lze jej různě polohovat a přizpůsobit přesně podle potřeby, takže dětem neublíží a přinese uspokojení při zábavě i při učení. A co je důležité – výplně jsou velmi lehké a hřejivé, vaky jsou lehoučké a vyrábí se v různých pestrých barvách, takže rozveselí vaši mysl. A pokud chcete u dětí vsadit na jistotu, volte nylonový potah, který snese i značný nápor, jen tak se neprotrhne a nepoškodí.